Nieuws
25.000 euro voor goede ideeën uit 040
Brainport Eindhoven organiseert ook dit jaar weer de BRAINS awards voor de Eindhovense studenten. In deze ontwerpwedstrijd wordt de student uitgedaagd om een innovatief ontwerp te maken dat de stad ten goede komt. Bij deze wedstrijd kunnen studenten verschillende (geld)prijzen winnen, oplopend tot 6500 euro!Geen stekker
Het centrale thema van de wedstrijd is het ‘bijdragen aan een prettiger woon-, werk- en leefklimaat in de stad Eindhoven’. Hierbij is het belangrijk dat de ideeën bruikbaar en tastbaar zijn voor de stad en haar inwoners. De deelnemers worden dan ook gevraagd om een concreet idee, het liefst met afbeelding, in te leveren. Daarnaast vertelt medeorganisator Annemieke van Hoefakker: “Innovatie hoeft geen stekker te hebben.” Op deze manier wil de organisatie deelname aan de wedstrijd laagdrempelig houden.
Top 10
De jury, bestaande uit zes leden uit onderwijs, ondernemingen en overheid beoordeelt vervolgens de inzendingen. Criteria waar de jury op let: is het idee vernieuwend, wat levert het ontwerp de stad en haar inwoners op en is het haalbaar. Medio oktober maakt Brainport de top 10 bekend, waarvan vervolgens een filmpje gemaakt wordt. Ook helpt de organisatie deze top 10 om zoveel mogelijk publieksstemmen te krijgen.
Vrije besteding
Voor de beste ideeën reikt Brainport in samenwerking met gemeente Eindhoven op 18 november 2010 een aantal prijzen uit. Het beste en meest innovatieve idee krijgt de BRAINS award en daarbij een geldbedrag van 6500 euro. Daarnaast reikt de gemeenteraad van Eindhoven twee prijzen uit betreffende leefbaarheid en duurzaamheid, beide ter waarde van 5000 euro. Als laatste kunnen de studenten ook nog de publieksprijs winnen, deze heeft een waarde van € 2500 euro. Hoefakker wijst er hierbij op dat de besteding van het geld vrij is; de student mag zelf weten of hij ervan op vakantie gaat of het gebruikt om een eigen bedrijfje op te starten.
Meer dan alleen geld
“Alle ideeën die worden ingezonden blijven van de student”, vertelt Hoefakker. Daarnaast wijst ze erop dat naast de geldprijzen de studenten nog meer over kunnen houden aan de wedstrijd, zoals een uitbreiding van je netwerk en een mogelijke nieuwe partner. Inschrijven voor de wedstrijd kan tot 15 juli 2010 via de website van BRAINS awards.
Nieuws
Agenda
Geen gebeurtenissen gevonden





